Puchar Europy

Anglia zmierzy się z Włochami w finale Euro po środowym zwycięstwie

Jaki Film Można Zobaczyć?

Wembley: Anglia wchodzi do finałów Euro 2020 po wygraniu wyniku 2-0 nad Danią 7 lipca on

To była długa i żmudna podróż dla reprezentacji Anglii.

Coś, co brzmi jak opowieść o Odysei Homera. Ale dla Trzech Lwów minęło ponad pięć dekad oczekiwania.

Ostatnim międzynarodowym turniejem, jaki wygrali, był finał Mistrzostw Świata w 1966 przeciwko Niemcom.

Z pewnością była to długa droga dla zespołu.

A Anglia i jej ludzie z niecierpliwością oczekują finałowego meczu 11 lipca.

Zmierzą się z Włochami wagi ciężkiej.

Nie bez słów, dla szefa Anglii Gareth Southgate i jego piłkarzy, to był moment triumfu, na który konsekwentnie pracowali od tamtej pory.

Osiągnęli wyczyn, jakiego do tej pory nie dokonała żadna inna angielska drużyna.

Dotarli do finału Mistrzostw Europy.

Anglia vs Dania: drugi półfinał Euro 2020 | Aktualności Euro2020 | Al Jazeera

Po 55 latach oczekiwania drużyna Anglii może teraz marzyć o możliwości zdobycia trofeum mistrzostw Europy (źródło: Al Jazeera)

Bramki dla obu drużyn

Atmosfera na Wembley była elektryzująca. Przy ponad 60 000 obecnych kibiców była to atmosfera, której na stadionie nie było od dawna.

w jakiej drużynie gra syn Howie Longa

Gra reprezentacji Danii była nie mniej zastraszająca, a Anglia walczyła z duńskim Dynamitem.

Zanim mecz się rozpoczął, Harry Kane , kapitan Trzech Lwów, utalentowany kapitan Danii, Szymon Kjaer , z koszulką z wytłoczonym imieniem Eriken i nie. 10.

Znaczący i pełen szacunku gest ze strony reprezentacji Anglii.

Dla obu drużyn pojawiło się kilka okazji, aby strzelić pierwszego gola otwierającego w pierwszej połowie, ale to był duński Mikkel Damsgaard któremu w końcu się udało. A co za cel!

To był genialny strzał z rzutu wolnego z precyzją i siłą i bramkarz reprezentacji Anglii Jordania Pickforda nie miał szans.

Po chwili przyszła kolej na Anglię. Raheem Sterling wyrównał wynik po tym, jak Kane zrobił otwarcie z Saką.

Nie było czasu na duńskiego bramkarza Kasper Schmeichel a Sterling skorzystał z tego, że się podsłuchiwał.

Sterling zdobywa bramkę wyrównującą dla reprezentacji Anglii w pierwszej połowie (źródło: https://twitter.com/sterling7)

Wynik Kane'a prowadzi do Anglii

Napięcie narosło po pierwszej połowie. Przy równym wyniku 1 do 1 kibice byli przyklejeni do gry.

To, co rozegra się w ciągu następnych 45 minut, było denerwujące i dla obu drużyn presja była wysoka.

Dla Anglii niezwykle ważne było, aby utrzymali swoje stanowisko.

Byli całkowicie rozczarowani po przegranej półfinale Mistrzostw Świata w Moskwie w 2018 roku.

Nie udało im się również zdążyć na Mistrzostwa Świata w Italia 90 i Euro 96.

Ale we wczorajszym meczu byli na dobrej drodze. Grali dobrze, spełniając kwalifikacje finalisty Euro 2020.

Mentalnie byli przygotowani i pokazali swoją siłę i odporność, kontynuując odpieranie duńskiej obrony.

Ale gdy zegar tykał, wynik pozostał równy, a mecz kontynuował z dodatkowymi 30 minutami.

Potem nadeszła chwila okazji. Po sprawdzeniu VAR, Sterling otrzymał karę, ponieważ Joakim Maehle zmierzył się z pomocnikiem Man City.

Następnie Kane czerpał z tego jak najwięcej i strzelił gola dla Anglii po odbiciu, ku przerażeniu Schmeichela.

Kane Jubilant strzelając zwycięskiego gola dla Anglii w półfinale Euro 2020 przeciwko Danii (Źródło: twitter.com/HKane)

Zespół angielski tworzy historię

Bez wątpienia Trzy Lwy sprawiły, że wczorajszy mecz był niezapomniany: dla siebie i Anglii.

Przejście przez kolejną porażkę byłoby ogromnym rozczarowaniem dla nich i ich fanów.

Kane grał energicznie i zaciekle, a jego wynik miał kluczowe znaczenie dla wejścia jego zespołu do półfinałów Euro 2020.

On wraz z innymi graczami z drużyny będzie musiał być na szczycie swojej gry, jeśli mają dać włoskiej drużynie szansę na ich grę.

Włosi Giorgio Chiellini a Leonardo Bonucci to dwaj budzący grozę piłkarze środkowej obrony, z którymi drużyna Anglii będzie musiała się zmierzyć.

Funt szterling i Harry Maguireu są kluczem do gry, która odbędzie się w niedzielę. I obaj są gotowi na finał Euro.

Menadżer Anglii Gareth Southgate rozmawiał z ITV Sport : Jestem bardzo dumny z graczy. To niesamowita okazja, aby być częścią. Fani byli niesamowici przez całą noc i wiedzieliśmy, że to nie będzie proste… powiedzieliśmy graczom, że w pewnym momencie będziemy musieli wykazać się odpornością i wrócić z pewnych niepowodzeń. Zrobiliśmy to dziś wieczorem.

Kiedy czekałeś tak długo, jak musimy przejść przez półfinał, gracze – biorąc pod uwagę ograniczone międzynarodowe doświadczenie niektórych z nich – wykonali niesamowitą pracę….

Dania pobita, ale wciąż wysoka

Duńczycy byli podekscytowani przegraną z drużyną Anglii.

Ale wiedzieli, że prezentują bardzo silną pozycję jako jakościowi gracze w pamiętnych ćwierćfinałach Euro 2020.

Zasłużyli na owację na stojąco, którą otrzymali po meczu.

Anglia walczyła z duńskim dynamitem, który przejął piłkę.

Po Christian Eriksen zatrzymanie akcji serca podczas meczu z Finlandią, było dla nich głębokim smutkiem i złamanym sercem.

Jednak szef Danii DenKapser Hjulmand i jego zespół spisywali się znakomicie pomimo wyzwań.

Pokazali światową siłę charakteru oraz jedność i ducha drużyny.