Piłka Nożna

Włochy zwycięsko w grupie C eliminacji Mistrzostw Świata 2022 z wynikiem 2:0 nad Irlandią Północną

Włochy wygrywają z Irlandią Północną 2:0 25 marca w Parmie, zaczynając od meczów kwalifikacyjnych grupy C Pucharu Świata

Włochy ugruntowały swoją przewagę w pierwszej połowie po Domenico Berardi strzelił w 14. minucie i Ciro nieruchomy zaledwie siedem minut przed przerwą.

Trenowany przez Roberto Mancini od 2018 roku włoska drużyna była groźnymi przeciwnikami, na które drużyna irlandzka musiała być przygotowana. Drużyna Manciniego była jak dotąd niepokonana w 23 meczach.

Powiedział Rai Sport :

Pierwsza połowa była doskonała i powinniśmy zdobyć więcej bramek.

Piłka poruszała się szybko, była idealna. Strzeliliśmy dwa gole i mogliśmy strzelić co najmniej dwa kolejne.

Cóż, musimy przejrzeć drugą połowę, ponieważ musimy zrobić coś lepszego. Być może zaczęliśmy przyjmować kilka zbyt wielu dotknięć i piłka poruszała się powoli. Może się to zdarzyć po pięciu miesiącach niewidywania się.

W 2018 roku Włochy nie zakwalifikowały się do Mistrzostw Świata w Rosji. Po raz pierwszy od sześćdziesięciu lat im się nie udało.

Jako czterokrotni zwycięzcy Pucharu Świata nigdy nie przegrali jako eliminacje do Mistrzostw Świata.

Drużyna z Irlandii Północnej zbudowała mocną grę po drugiej połowie, zaskakując Azzurris. Zainspirowany przez Gavin Whyte , prezentują swoje stanowisko.

ile jest wart Kurt Warner

Zmierzą się z drużyną Bułgarii w Belfaście Windsor Park 31 marca.

Szef Irlandii Północnej Ian Baraclough Drużyna szykuje się do meczu, kontynuując rywalizację o finały Mistrzostw Świata, które umykają im od 1986 roku.

Włoch Domenico Berardi uradowany po zdobyciu gola otwierającego w eliminacjach do Mistrzostw Świata u siebie (Źródło: Sports Mole)

Włochy dominują w pierwszej połowie pomimo stanowiska Irlandii Północnej

Pierwsze kilka minut otwarcia wyglądało pozytywnie dla Norn Irons. Drużyna została odświeżona i utrzymała mocną, stabilną grę.

Włosi jednak przyspieszyli i wykonali ostre podania. Irlandia Północna nie mogła konkurować z Azzurri u szczytu.

Lacjum napastnik Immobile pokazał pierwszy znak możliwej bramki, ale bramkarz Bailey Peacock-Farrell zablokował go łatwo.

Napastnik Domenico Berardi strzelił pierwszego strzału. Jego okazja pojawiła się, gdy dostał przepustkę od Alessandro Florenzi .

Wpadł do środka prawego skrzydła i oddał strzał pod kątem, który minął bramkarza Irlandii Północnej Peacocka-Farrella w pobliżu słupka.

To był wysoki strzał, który trafił prosto w dach siatki. A Sassuolo czwarty gol napastnika po rozegraniu pięciu meczów z Włochami.

Włoch Ciro Immobile strzelił drugiego zwycięskiego gola w meczu kwalifikacyjnym grupy C do Mistrzostw Świata FIFA przeciwko Irlandii Północnej (Źródło: The Guardian)

Immobile dostał szansę na chwilę przed przerwą. Ucieczka z Lorenzo Insygne , napastnik oddał strzał z niskiego lewego rogu.

Był to jego pierwszy gol dla Włoch od 2019 roku. Zeszłoroczny zwycięzca Europejskiego Złotego Buta, Ciro, nie mógł powstrzymać uniesienia i kopał i uderzał flagę na rogu.

kim jest syn Tony Dorsett?

Według jego własnych słów, poczułem ciężar z ramion, nie strzelałem do Włoch od półtora roku.

To było uwolnienie, ważny cel dla mnie i dla zespołu, biorąc pod uwagę, że mecz był nieco skomplikowany.

Norn Irons zbierają się w drugiej połowie

Po przerwie drużyna Irlandii Północnej wzmocniła się, by grać coraz lepiej.

W rzeczywistości Włosi w pewnym momencie trochę się poruszyli.

Gavin Whyte wykorzystał okazję, gdy trafił na backpass od pomocnika Azzurri Manuel Locatelli , ale AC Milana Gianluigi Donnarumma odepchnął to.

Włoski bramkarz również wykonał drugą próbę z rzędu i zablokował Michael Smith strzał. Smith próbował trafić lewą stopą, ale nie użył wystarczającej siły.

Zaledwie cztery minuty przed zakończeniem zespół Baraclough prawie zdobył gola. Grali dobrze w grze i Kapitan Steven Davis był w stanie śledzić Paddy McNair dając mu mądrą przepustkę. Jednak mężczyzna z Middlesbrough nie mógł dostarczyć tej nocy.

Jego niechlujny strzał przeleciał nad poprzeczką. W ostatnich meczach grał dobrze dla swojej drużyny i kraju, ale jego występ w czwartek był prawdziwym rozczarowaniem dla fanów i szefa Irlandii Północnej.

Rozmawiał z szefem Ian Baraclough Sky Sports : To nie są rodzaje gier, które będziemy oceniać. Musimy przenieść tę intensywność z drugiej połowy do naszych następnych kwalifikacji w środę przeciwko Bułgarii.

To są mecze z Bułgarami, ze Szwajcarią, a nawet z Włochami u siebie. Będziemy podtrzymywać ten występ w drugiej połowie.

Wiemy, że musimy lepiej rozpoczynać gry, ale możemy stwarzać szanse. Mamy etykę zespołową, w której myślę, że musimy być na czele. Nie możemy być bierni, a kiedy jesteśmy pod wpływem tego.

ile mierzy Erin andrews w calach

Irlandia Północna musi nabrać sił i wejść do lepiej przygotowanego i energicznego zespołu oraz uczyć się i czerpać doświadczenie z drugiej połowy. Muszą przyspieszyć środowy mecz z Bułgarią, jeśli chcą dalej zakwalifikować się do finałów Mistrzostw Świata w 2022 roku.