Puchar Europy

Włochy i Belgia: Dwie wagi ciężkie spotykają swój mecz

Jaki Film Można Zobaczyć?

Monachium: IMPRessive Włochy w półfinałach Euro 2020 po zwycięstwie nad ACE TEAM Belgium z wynikiem 2-1, 2 lipca

To była ekscytująca gra, w której ponad 12 000 widzów było na skraju swoich miejsc.

Włochy i Belgia rozegrały mecz podobny do finału.

W turnieju Euro 2020 Azzurri byli prawdopodobnie najlepiej grającą drużyną.

Dwa gole, które strzelili tego dnia, były najwyższej jakości. Mają 13 kolejnych zwycięstw i rozegrali 32 gry bez przegranej.

Chociaż Belgia jest oceniana jako najlepszy zespół na świecie, byli rozczarowani.

Na Mistrzostwach Świata 2018 zajęli trzecie miejsce, ale nie mogli zapewnić sobie miejsca w półfinale Euro 2020.

Ich drużyna składa się z genialnych graczy, ale przez ponad dekadę nie byli w stanie zapewnić sobie występów jako utalentowana międzynarodowa drużyna piłkarska.

Mamy nadzieję, że Belgia może odzyskać chwałę podczas Mistrzostw Świata w Katarze 2022, które są oddalone o 18 miesięcy.

Radosne Włochy w walce z Hiszpanią we wtorek na Wembley. (Źródło: Sky Sports)

Włochy torują sobie drogę do półfinałów

Włosi byli tego dnia bardziej płynną drużyną, choć nie mniej groźnym przeciwnikiem byli Belgowie.

Na początku wyglądało to tak Romelu Lukaku miał zastraszyć początek gry.

Ale reprezentacja Włoch Leonardo Bonucci pokazał inaczej. Jednak VAR nie uznał jego wyniku ku jego przerażeniu.

Giovanni Di Lorenzo dotyk nie pomógł, powodując utratę bramki.

W 31. minucie pierwszej połowy Nicolo Barella zaimponował widzom ostrym uderzeniem otwierającym po manewrowaniu przez dwóch obrońców.

Został nakarmiony piłką przez Marco Verrattiego i przebił się przez odpornych obrońców po tym, jak wepchnął piłkę w daleki róg, mimo Thibaut Courtois starania.

Nawiasem mówiąc, Courtois jest uważany za jednego z wybitnych bramkarzy światowej piłki nożnej.

Kevin De Bruyne również wydawał się być zagrożeniem, ale Gianluigi Donnarumma uratował strzał belgijskiego napastnika.

Włoski bramkarz rewelacyjnie obronił drugi strzał Lukaku, który szybko zablokował go prawą ręką.

Włosi rozegrali ciężki mecz. Klasyczni i doświadczeni zawodnicy, ich obrona była bardzo silna.

jaka jest wartość netto Tony'ego Romo?

Cisnęli mocno i zostali nagrodzeni w 44. minucie meczu.

Lorenzo Insygne zachwycił publiczność na Allianz Arena po strzeleniu drugiego gola dla swojej drużyny.

Włoski szef Roberto Mancini rozmawiałem z Sky Sports :

Nie sądzę, że w żadnym momencie gry zbyt wiele wycierpieliśmy. Aby pokonać zespół taki jak Belgia, potrzebujesz świetnego występu wszystkich i tak właśnie stało się dzisiaj.

Zdobyliśmy dwie bramki, a mogliśmy zdobyć więcej. Myślę, że zwycięstwo jest w pełni zasłużone. Hiszpania jest następna, ale im dalej idziesz do przodu, tym trudniej. Dziś jednak chcemy tylko pomyśleć o naszym występie i zwycięstwie.

Wynik karny dla Belgii

Wyglądało na to, że włoska drużyna narodowa zdobywa przewagę.

Belgowie też czuli, że nie dostają należnej im zapłaty.

Jednak faul Lorenzo z Jeremy Doku stworzył okazję dla Lukaku. Napastnik Interu Mediolan ożywił nadzieję Belgii.

Przed przerwą Lukaku dał swojej drużynie rzut karny, aby zdobyć gola karnego.

W ostatnich 23 swoich występach strzelił 24 gole.

Dostał pięć okazji, aby sprawdzić swoje umiejętności jako bona fide napastnik. Jednak piłka nożna ma niewielkie marginesy i na pewno nie był to jego dzień.

W drugiej połowie De Bruyne podał mu piłkę i było wielkie oczekiwanie na zdobycie gola.

Wynik dwóch Włochów byłby wyrównany, ale strzał Lukaku trafił bezpośrednio do pomocnika Roma Leonardo Spinazzola .

Znowu był tak blisko z pustą siatką przed sobą, gdy odbity rzut mijał Urodzony Chadli prześlizgnął się po jego głowie.

Belgia szef Roberto Martinez rozmawiał z Sky Sports: Uczucia są takie, jakie możesz sobie wyobrazić, naprawdę – smutek i rozczarowanie – ponieważ nie sądzę, by ci gracze zasługiwali na to, by wypaść z tego turnieju.

Wykonali niesamowitą pracę, aby być gotowym do działania krok po kroku każdego dnia, od początku turnieju. I niestety dzisiaj (piątek) zmierzyliśmy się z bardzo dobrą stroną (Włochy). Myślałem, że to dwie bardzo dobre drużyny w tej fazie pucharowej. I niestety marginesy nie działały na naszą korzyść.

dla kogo Mike Tomlin grał w piłkę?

Decydujący moment dla Włoch

W drugiej połowie Włosi mieli szanse na zwiększenie przewagi. Belgia miała jednak większe szanse.

Spinazzola, Federico Chiesa , a Insigne spróbowała i podeszła całkiem blisko.

Ale triumfalne zwycięstwo przyszło włoskiej drużynie piłkarskiej, gdy Spinazzola zatrzymał strzał Lukaku.

Uratował dzień Azzurrim, ponieważ ich wynik pozostał na prowadzeniu.

Nie znając granic, kapitanie Giorgio Chiellini , który wrócił z kontuzji i Bonucci ucieszył się z krytycznego ruchu Spinazzoli.

Wywalczyła im pożądany kierunek wejścia do półfinałów. A tłum na stadionie szalał.

We wtorek zmierzą się z Hiszpanią w Londynie.