Puchar Europy

Anglia kończy 55 lat oczekiwania na pokonanie Niemiec

Jaki Film Można Zobaczyć?

Anglia zdobyła dwa gole za późno, aby zakończyć 55-letnie oczekiwanie na zwycięstwo w nokaucie z Niemcami wśród scen ogromnego napięcia i uniesienia na Wembley, aby dotrzeć do ćwierćfinału Euro 2020.

Zespół Garetha Southgate ciężko walczył o zwycięstwo, które często wymyka się Anglii. I to był ich talizman tego turnieju, jak Raheem Sterling zrobił największą różnicę w grze.

Sterling, który strzelił zwycięskie bramki grając z Chorwacją i Czechami w fazie grupowej, skierował dośrodkowanie z Łukasza Shawa 75 minut później, aby wysłać fanów Anglii i ponad 40 000 na Wembley na dzikie świętowanie.

Zwycięstwo zapewnił kapitanowi kolejny przełomowy moment w czterech minutach Harry Kane , który po raz kolejny walczył o wpływ na grę, wszedł z rezerwowego Jack Grealish doskonała dostawa z jego pierwszym celem na Euro 2020.

Anglia była również wdzięczna za pomysłowość bramkarza Evertonu Jordania Pickforda , który jeszcze nie stracił gola w rozgrywkach i uratował przede wszystkim przed Timo Werner oraz Kai Havertz w każdej połowie. W tym samym czasie, Tomasz Müller przegapił dobrą szansę na wyrównanie przed uderzeniem Kane'a.

Anglia zmierzy się teraz z Ukrainą w ćwierćfinale w Rzymie w sobotę, która strzeliła gola w ostatniej minucie dogrywki, by pokonać Szwecję.

Największy wynik dla Southgate i Anglii.

Wybór drużyny Southgate wzbudził zdziwienie, gdy zdecydował się pozostawić na ławce twórcze talenty Grealisha i Phila Fodena. I pokazał wielkie zaufanie do młodzieńca Arsenalu, Bukayo Saka, rozpoczynając go po świetnym występie przeciwko Czechom.

Saka był bardzo dobry, pierwsza iskra, gdy Anglia miała problemy, podczas gdy Grealish dodał bardzo ważne X, gdy zszedł z ławki, aby ostatecznie pomóc w pokonaniu Niemiec.

Końcowe sceny gwizdka pokazują, jak ważne jest to osiągnięcie w Southgate i Anglii. Kopanie głębokich i przetrwałych momentów walki o pokonanie starych rywali, którzy często wygrywają. I to może być największe i najważniejsze zwycięstwo kadencji Southgate.

Było to największe i najważniejsze zwycięstwo kadencji Southgate (Źródło: ABP News)

Ostatnia szesnastka to runda, która naraziła Anglię na niebezpieczeństwo podczas turnieju, wiedząc, że pokonanie ich zespołu może oznaczać spotkanie z wiecznie niebezpiecznymi Niemcami, zwycięzcami Pucharu Świata Francją czy mistrzami Europy Portugalią.

Podczas gdy grupa F minnows Węgry omal nie spowodowały ogromnego niepokoju w świecie futbolu. I w końcu Niemcy zmierzyli się z nimi i Southgate, który musi być zmęczony oglądaniem powtórek z rzutu karnego przeciwko nim w półfinale Euro 96. Więc teraz ma dobrą pamięć, którą może pielęgnować z tego spotkania, nie wspominając o potencjalnie dobrej drodze do przodu w tym turnieju.

Anglia będzie czuła się pewnie, ale niepewnie w starciu z Ukrainą. A szokujący wyjazd Francji do Szwajcarii pokazuje, że nikogo nie można lekceważyć. Ale to zwycięstwo nad tymi przeciwnikami będzie miało wielką wartość psychologiczną, gdy Anglia posuwa się do przodu.

Steve Harvey Bliźniacy Brandi i Karli

Kane w końcu się przydaje.

Jak ważny będzie drugi gol Kane'a dla kapitana Southgate i nadziei Anglii na wygranie Euro 2020?

Kane spojrzał również na godność swojej światowej klasy osobowości, ponieważ pracował nad odegraniem znaczącej roli, gdy nerwy narastały wokół Wembley. I nie zdołał rzucić się w bójkę w czasie kontuzji pierwszej połowy i często ciąć porzuconą sylwetkę, gdy na próżno próbował odcisnąć swój ślad.

gdzie Draw Brees grał w uniwersytecką piłkę nożną?

W pewnym momencie wyglądało na to, że będzie musiał wyjść ranny, ale wyzdrowiał. A jego rola w ostatnich 15 minutach może być punktem zwrotnym dla napastnika, któremu zaufał jego menedżer.

Kane w końcu się przydaje (Źródło: Super Sport)

Ponadto Kane odegrał rolę w bramce otwierającej, gdy połączył się z Grealishem i Shawem, aby Sterling dokończył pracę. Ale wielki moment nadszedł wraz z celem, który ostatecznie rozstrzygnął ten mecz perfekcyjnie.

Z wielką pewnością siebie, kiedy wszedł, Grealish posłał właściwy dośrodkowanie, aby znaleźć Kane'a w odległości sześciu metrów, aby wrócić do domu.

Mieszanka radości i odprężenia w jego wyrazie twarzy była ewidentna, podobnie jak zachwyt jego kolegów.

Jeśli jest to gra, w której kapitan Anglii w końcu się budzi, wszyscy w obozie wiedzą, jak mogą się przygotować i strzelać do Kane'a pod koniec Euro 2020.

Pickford i Maguire zaznaczają swoją obecność w Anglii.

Anglia miała oznaki kwestionowania ich obrony przed Euro 2020, a kapitan Manchesteru United Harry Maguire doznał kontuzji, podczas gdy Southgate wciąż pracuje nad swoim najlepszym personelem.

Tutaj przeszedł do obrony między trzema mężczyznami z Kieranem Trippierem i Shawem jako obrońcami. I to zadziałało, ponieważ Anglia zachowała czwarte czyste konto, aby utrzymać bezbłędny rekord w tym turnieju.

W centrum tego wszystkiego był odnowiony bramkarz, Pickford, który wyszedł na szczyt w formie Evertonu, aby dokładnie pokazać, dlaczego wiara Southgate nigdy się nie zachwiała.

Pickford i Maguire odciskają piętno na Anglii (Źródło: UEFA)

Pickford poczynił znaczne oszczędności przez cały turniej, ale gra była najlepsza, ponieważ w pierwszej połowie uciekł ze swojej linii, by zablokować Timo Wernera. A potem wykazał się wielką zwinnością, aby zawrócić podjazd Havertza, gdy linia punktowa była później pusta.

Maguire był kolejną ważną postacią i pokazał, dlaczego Southgate uważał go za kogoś, na kim zawsze może polegać.

Teraz w pełni wyleczony z kontuzji kostki, pokazał wielką siłę u boku Johna Stonesa, jednocześnie zwiększając rozmiar stałych fragmentów i swoją zdolność do wyciągania piłki z obrony.

To były dwa największe plusy Southgate, gdy teraz próbuje zaplanować ich drogę przez Ukrainę.

Niemcy stoją przed nową erą.

To był koniec Joachima Lowa jako niemieckiego trenera po błyskotliwej karierze, która przyniosła mu zwycięstwo na Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii.

Chris Carter Vince Carter sr.

Obecnie zastępuje zwycięzcę Ligi Mistrzów Bayernu Monachium, Hansiego Flicka. A to wskazuje na potrzebę odbudowy.

Niemcy wciąż mają wielu utalentowanych graczy, takich jak elegancki Havertz, Joshua Kimmich i inni. Ale to mógł być ostatni z hitów starych gwiazd, takich jak Mats Hummels, Toni Kroos i Muller.

Niemcy stoją przed nową erą (Źródło: Niemcy w języku angielskim)

Muller dał Anglii największy szok, kiedy prowadził 1:0 tylko do człowieka, który strzelił tak wiele bramek, prawie niewiarygodnie, kierując niskim finiszem na szerokość centymetrów.

Upadł na ziemię w rozpaczy, gdy Sterling zrobił to samo z ulgą, ponieważ to jego błąd stworzył tę oczywistą okazję.

Niemiec powróci z dużym talentem i dobrym nowym trenerem dla Flicka, ale ten zespół musi zostać odnowiony.

„Daliśmy ludziom kolejny dzień do zapamiętania”.

Menedżer reprezentacji Anglii Gareth Southgate powiedział: Jestem bardzo szczęśliwy. Ale dodatkowo patrzyłem na duży ekran. I widziałem tam Davida Seamana dla moich kolegów z drużyny, którzy grali ze mną na Euro 96.

Co więcej, nie mogę zmienić tego jego słynnego rzutu karnego przeciwko Niemcom w półfinale. Więc to zawsze będzie bolesne, ale dobrą rzeczą jest dać ludziom kolejny dzień do zapamiętania, a teraz musimy to zrobić w Rzymie.

Rozmawialiśmy o niesieniu szczęścia narodowi, i to po południu, jak to jest. Zawodnicy byli najwięksi w drużynie, a kibice tam byli. To była świetna atmosfera, pamiętam na Wembley.