Puchar Europy

Czechy pokonały Holandię w ciągu ostatnich 16 lat

Jaki Film Można Zobaczyć?

Czechy nawiązały do ​​mistrzostw Europy, pokonując Holandię i rezerwując miejsce w ostatniej ósemce po wykluczeniu obrońcy Matthijsa de Ligta.

Thomas Holes skinął głową w debiucie 13 minut później De Ligt zobaczyłem czerwoną kartkę za piłkę ręczną po przeglądzie VAR, odmawiając Patrik Schick wyraźna szansa na zdobycie bramki.

Thomas Holes następnie asystował Schickowi, gdy Czesi podwoili przewagę w 80. minucie z Holandią.

Holandia, przez ponad pół godziny spadła do 10 mężczyzn. A wcześniej mieli ogromną szansę, ponieważ: Donyell Malen ścigał się sam na sam z bramkarzem Tomasz Vaclik .

Ale Czechy, zajmujące 40. miejsce na świecie, 24 miejsca za Holendrami, nadal uciszały tych w Orange Puskas Arena w Budapeszcie. W ten sposób w sobotę, 3 lipca, zagrało to w ćwierćfinale przeciwko Danii.

Czerwona kartka jest kosztowna dla Holandii.

Holandia przez cały turniej pokazała ofensywne zamiary. I to się nie zmieniło w Budapeszcie, jak schodzący obrońcy Denzel Dumfries i Patrick van Aanholt spowodował problemy na początku.

frytki był ich największym zagrożeniem, wchodząc z tylnego punktu po lewej stronie i rzucając go nad bramkarzem, ale nie pokonując ostatniego obrońcy.

Oszczędności w Memphis również odegrał ważną rolę, podczas gdy Malen wszedł na inne niebezpieczne pozycje.Ale podczas gdy Holandia sprawiała wiele problemów, tak samo Czechy, jak Władimir Kufal wykorzystuje przestrzeń za wędrującym Van Aanholtem.

jak booger mcfarland otrzymał nazwę booger?

De Ligt

Czerwona kartka De Ligta okazuje się kosztowna dla Holandii (Źródło: Independent .ie)

Obie drużyny wyglądały na zaangażowane w obronę, ale De Ligt potknął się i oddał piłkę ręką w drugiej połowie. Sędzia Sergey Karasev nie miał innego wyjścia, jak zmienić swoją pierwszą decyzję i pokazać żółtą kartkę. A potem Holandia zmieniła grę na tylną stopę.

Dumfries wykonał blok obronny, aby odmówić goli Pavla Kaderabka. Ale Holes ukarał Holendrów kilka minut później, kończąc uderzenie Tomasa Kalasa w róg.

Czwarty gol Schicka w turnieju został strzelony po tym, jak Holandia próbowała wyrównać, tylko Cristiano Ronaldo z Portugalii ma do tej pory więcej goli niż czeski napastnik.

Matthijs de Ligt miał poczucie odpowiedzialności za mecz Holandii.

Holandia jest poza 16. Euro 2020 w rękach Czech. Ale jeden Holender miał poczucie odpowiedzialności odejścia wcześniej niż inni.

Gdy zespoły zremisowały 0:0, Matthijs de Ligt został wyrzucony z boiska w drugiej połowie, kiedy odmówił Patrikowi Schickowi pewnej szansy na zdobycie gola.Trzynaście minut po tym, jak ich genialny obrońca opuścił boisko, Holendrzy byli z tyłu i nie zareagowali.

Straty spowodowały gole Thomasa Holesa i Schicka. Ale De Ligt skonfrontował się później z mediami, mówiąc: Przegraliśmy mecz z powodu tego, co zrobiłem.Oczywiście to źle brzmi. Ale patrząc wstecz, nie powinienem pozwolić, by kula eksplodowała, powiedział.

Matthijs de Ligt czuł poczucie odpowiedzialności za mecz Holandii (Źródło: Be Soccer)

Co więcej, mam to pod kontrolą. Piłka po prostu przyszła i pozwoliłem jej się odbić. A ja upadłem na ziemię i zostałem przewrócony, co sprawiło, że użyłem rąk.

I to był czas, kiedy gra się zmieniła. I czuję się za to odpowiedzialny. Widziałem jednak, jak chłopcy walczą i jestem z tego dumny. Ale bardzo źle się czuję z tym incydentem.

De Ligt otrzymał wsparcie swojego menedżera Franka de Boera, który powiedział, że zawsze możesz winić za to mnie.Pod koniec dnia mam całą odpowiedzialność i muszę spojrzeć w lustro. Myślę, że ten zespół może osiągnąć wszystko. Ale teraz uczucia są surowe.

jaka jest wartość netto Rick Hendricks?

Będziemy mieć wielkiego kaca. Zażyję dziś wieczorem tę gorzką pigułkę, a potem zobaczymy, co się stanie.

Holender nie okazał wystarczająco szacunku.

Holendrzy jako pierwszy zespół w historii rozgrywek wygrali wszystkie trzy mecze grupowe, a następnie przegrali w 90 minut w pierwszej rundzie pucharowej.Były napastnik reprezentacji Anglii, Dion Dublin, powiedział, że nie okazali Czechom wystarczającego szacunku.

Czesi byli najlepsi pod każdym względem. I mieli największe zaangażowanie, by wygrać. Jednak Holendrzy byli rozczarowani, ponieważ mają wszystkie talenty na świecie.

Ponadto wszyscy wiemy, jak dobrze radzili sobie w meczach fazy grupowej. Ale wszystko w nich dzisiaj nie zmusiłoby ich do przekroczenia granicy. Czasami musisz okazywać swoim kolegom więcej szacunku. Były holenderski pomocnik Nigel de Jong powiedział, że to kiepski występ.

I trochę zabrakło rozmachu. Czasem, gdy pojawia się czerwona kartka, zespół zbiera się razem. Ale Holandia tego nie zrobiła, dodał.

Czechy były gotowe taktycznie (Źródło: BBC)

Ale pomocnik Frankkie de Jong upierał się, że jego drużyna nie lekceważyła Czech. byliśmy bardzo zmęczeni, ale chcieliśmy wygrać mecz. Ale nie mogliśmy kontynuować naszej gry. Czasami masz takie dni.

Czechy były gotowe taktycznie.

Było to ich pierwsze zwycięstwo w fazie pucharowej wielkiego turnieju w Czechach od czasu Euro 2004. W tym wydarzeniu pokonali Danię 3:0 w ćwierćfinale iz tym samym wrogiem, z którym muszą się teraz zmierzyć w ostatnich ośmiu.

Były reprezentant Holandii Mario Melchiot powiedział: Poziom gry w Czechach był zupełnie inny.Spójrz na holenderskie bramki, które stracili. Ale strategicznie Czechy były gotowe, wysunęły drużynę na prowadzenie, a siła, którą dali, była niesamowita.

Czesi, którzy zajęli 40. miejsce na świecie, zmierzą się z kolejnym trudnym testem przeciwko Danii w Azerbejdżanie, ale napastnik Hole wierzy. Wydaje mi się, że to sen, powiedział.

To była jedna z moich najlepszych gier. Byliśmy dzisiaj słabszymi, a może wcześniej także w meczach fazy grupowej. Uważam jednak, że nadal możemy zaskoczyć Danię, a może nawet poza tym.