Życie

4 posiłki rodzinne za mniej niż 4 USD

Jaki Film Można Zobaczyć?
 

Źródło: Thinkstock

Jeśli jesteś jak większość Amerykanów, prawdopodobnie konsekwentnie szukasz sposobów na obniżenie rachunków za zakupy spożywcze. Według danych, artykuły spożywcze kosztują czteroosobową rodzinę do 1296,60 $ miesięcznie Majowe szacunki USDA . Nawet ci, którzy mają oszczędny plan, wydają około 600 dolarów miesięcznie na jedzenie w domu. Nie obejmuje to pieniędzy, które wydajemy na wyjścia do restauracji, co kosztuje mniej więcej 100 do 400 USD miesięcznie .

Nasza obecna sytuacja finansowa ma duży wpływ na nasze wydatki na żywność i wybory. Ogólnie rzecz biorąc, osoby o wyższych dochodach wydają więcej na artykuły spożywcze i prawdopodobnie będą miały więcej opcji do wyboru. Na podstawie Biuro Statystyki Pracy wydatki, rodzina o wyższych dochodach ponosi co najmniej dwukrotnie wyższy rachunek niż niektóre grupy o niższych dochodach. Ale bez względu na to, jaka jest Twoja sytuacja finansowa, gdy ceny żywności rosną, zawsze dobrze jest mieć kilka niedrogich posiłków, do których możesz się zwrócić, gdy zajdzie nagła potrzeba lub jeśli jesteś w potrzebie.

Opracowaliśmy listę czterech posiłków kosztujących mniej niż 4 dolary. Ta lista zawiera posiłki, które pozwolą wykarmić czteroosobową rodzinę, będą smaczne i stosunkowo zdrowe - unikaliśmy żywności o niższej jakości, takiej jak mięso doniczkowe czy spam. Lista oblicza również ceny posiłków w oparciu o całkowity koszt listy zakupów, a nie na podstawie jednej porcji. Podstawa kosztu na porcję oblicza koszt jednej krewetki na 50 centów, zamiast obliczać koszt całego funta krewetki, który wynosi około 13 do 17 dolarów.

Celem tej listy jest stworzenie posiłków, które można by zrobić mając tylko 4 dolary w kieszeni do wydania w sklepie spożywczym. Lista zakłada jednak, że masz już w kuchni przedmioty codziennego użytku, takie jak sól, pieprz, mąka i sos - ceny tych produktów nie są uwzględnione. Dane cenowe na tej liście pochodzą z najnowszego BLS raporty dotyczące średnich cen żywności oraz w dwóch sklepach spożywczych: publiczny i Food Lion .

tammy bradshaw żona Terry Bradshaw
iStock_000005658049_Small

Źródło: iStock

1. Quiche warzywne bez skórki

Ten posiłek jest z pewnością idealnym wyborem dla tych, którzy chcą zjeść niedrogie, a jednocześnie cieszyć się smakiem dla smakoszy. Quiche jest nie tylko bogate w białko, ale dodanie warzyw do przepisu sprawia, że ​​jest to zdrowy i zbilansowany rodzinny posiłek. Możesz dodać brokuły, szpinak, pieczone ziemniaki lub inne warzywa, które lubisz.

Głównymi składnikami są jajko, cebula (opcjonalnie), wybrane przez ciebie warzywa i twój wybór sera (również opcjonalnie). Przy średniej cenie 1 dolara za pół tuzina jajek, 1 dolara za pojedynczy ziemniak i mniej niż 1 dolara za mrożoną torbę lub puszkę brokułów lub szpinaku, możesz łatwo udać się do sklepu i kupić potrzebne składniki za mniej niż 4 USD. To danie od Wszystkie przepisy robi sześć porcji i otrzymał 4,5 z 5 gwiazdek od 1500 użytkowników, którzy go wypróbowali.

Składniki:

  • 1 łyżka oleju roślinnego
  • 1 cebula, posiekana
  • Opakowanie 1 (10 uncji) mrożonego posiekanego szpinaku, rozmrożonego i odsączonego
  • 5 jajek roztrzepanych
  • 3 filiżanki rozdrobnionego sera Muenster (można zastąpić tartym parmezanem lub całkowicie wyeliminować)
  • 1/4 łyżeczki soli
  • 1/8 łyżeczki mielonego czarnego pieprzu

Wskazówki:

  1. Rozgrzej piekarnik do 350 stopni Fahrenheita (175 stopni Celsjusza). Lekko nasmaruj 9-calową patelnię do ciasta. Rozgrzej olej na dużej patelni na średnim ogniu.
  2. Dodaj cebulę i gotuj, od czasu do czasu mieszając, aż cebula będzie miękka. Dodać szpinak i gotować, aż nadmiar wilgoci wyparuje.
  3. W dużej misce połącz jajka, ser, sól i pieprz. Dodaj mieszankę szpinaku i wymieszaj. Przełóż na przygotowaną blachę do ciasta.
  4. Piec w rozgrzanym piekarniku, aż jajka się zetną, około 30 minut. Przed podaniem pozostaw do ostygnięcia na 10 minut.
sałatka z tuńczyka

Źródło: iStock

2. Sałatka z makaronem z tuńczyka

Tuńczyk to niedrogi, bogaty w białko wybór dla osób z ograniczonym budżetem. Możesz kupić dwie 5-uncjowe puszki tuńczyka za około 1,40 USD. Musisz też kupić makaron na łokieć lub inny rodzaj makaronu, na przykład rigatoni lub ziti. Małe (16 uncji) pudełko makaronu na łokieć ma średnią cenę 1,30 USD. Możesz również dodać składniki, takie jak cebula, zielona papryka, pikle lub jajko na twardo, aby wzmocnić smak zapiekanki z tuńczyka.

Składniki:

  • 2 małe puszki tuńczyka w wodzie
  • 1/3 szklanki majonezu
  • 10 uncji makaronu na łokieć (około dwóch trzecich pudełka 16 uncji)
  • 1/4 szklanki posiekanej cebuli (możesz też dodać posiekaną marynatę lub posiekaną zieloną paprykę dla smaku)
  • 2 jajka na twardo, obrane i posiekane
  • 1 łyżeczka czarnego pieprzu
  • 3/4 łyżeczki soli
  • 3/4 łyżeczki przyprawy Old Bay (opcjonalnie)

Wskazówki:

  1. Ugotuj makaron na łokciu zgodnie z instrukcją na opakowaniu (zwykle zajmuje to od 9 do 11 minut). Odcedź makaron przez sitko i polewaj go zimną wodą przez 60 sekund, aby mógł ostygnąć.
  2. Spuść wodę z tuńczyka, a następnie oddziel tuńczyka widelcem. Połącz razem tuńczyka, makaron i majonez i mieszaj, aż składniki zostaną równomiernie wymieszane.
  3. Dodać jajka na twardo i cebulę. Dopraw solą, pieprzem i Old Bay do smaku. Podawaj na zimno. Składniki na 6 porcji.
Źródło: iStock

Źródło: iStock

3. Miski z makaronem

Jest to opcja posiłku, która daje dużo miejsca na dodanie własnych akcentów. Miski z makaronem teriyaki są niewiarygodnie niedrogie w wykonaniu i możesz je dostosować do swojego gustu, wybierając ulubioną kombinację warzyw lub mięs. Możesz dużo zaoszczędzić, używając bloku suszonego makaronu ramen (który kosztuje około 20 centów za opakowanie), zamiast korzystać z droższych opcji, takich jak makaron soba.

Możesz zrobić sos teriyaki w domu, ale będziesz potrzebować kilku składników. Gotowy sos teriyaki może być dobrym wyborem, ponieważ w przypadku niektórych tańszych marek kosztuje około 2 USD. Oprócz sosu teriyaki i makaronu, pozostałe składniki zależą od Ciebie. Zajrzyj do lodówki i zobacz, jakie warzywa i mięsa są dostępne. Poniżej znajduje się podstawowy przepis z Budżetowe bajty .

Składniki:

Sos teriyaki (lub możesz użyć gotowej alternatywy)

  • 1/4 szklanki sosu sojowego
  • 2 łyżki octu ryżowego
  • 2 łyżki brązowego cukru
  • 1/4 łyżeczki prażonego oleju sezamowego
  • 2 ząbki czosnku, posiekane
  • 2 cale świeżego imbiru startego
  • szczypta płatków czerwonej papryki (opcjonalnie)
  • 1 łyżka mąki kukurydzianej
  • 2 łyżki wody

Makaron i warzywa

  • 1 funt mrożonych smażonych warzyw
  • 8 uncji makaronu soba z kaszy gryczanej za 3,69 USD (lub około 60 centów za trzy bloki makaronu ramenowego)
  • 1 łyżka oleju roślinnego

Wskazówki:

  1. Do miski dodaj sos sojowy, ocet ryżowy, brązowy cukier, prażony olej sezamowy, płatki czerwonej papryki, skrobię kukurydzianą i wodę. Imbir obrać, a następnie zetrzeć prosto do miski za pomocą tarki do sera z małymi otworami. Jeśli nie masz tarki, możesz zmielić imbir. Zmiel czosnek i dodaj go również do miski. Wymieszaj, aby połączyć składniki.
  2. W średnim garnku zagotuj wodę na dużym ogniu, dodaj makaron, a następnie gotuj przez 5 do 6 minut lub do momentu, gdy makaron będzie miękki. Odcedź makaron w durszlaku. (Jeśli używasz makaronu ramen, gotuj go przez około 2 minuty i 30 sekund. Pozostaw je lekko niedogotowane, ponieważ będą się bardziej ugotować na patelni).
  3. Rozgrzej olej roślinny na dużej patelni na średnim ogniu. Gdy patelnia jest gorąca, dodaj mrożone warzywa. Mieszaj i gotuj tylko około 2 minuty, żeby warzywa lekko podgrzać. Krótko wymieszaj sos teriyaki, a następnie wlej go na patelnię. Pozwól mu się zagotować, po czym zgęstnieje. W takiej sytuacji warzywa się podgrzeją. Wyłącz ogień, gdy sos będzie gorący i gęsty.
  4. Dodaj odsączony makaron na patelnię i mieszaj, aż pokryją się sosem. Rozłóż makaron na cztery miseczki, a następnie łyżką resztki warzyw z patelni na wierzchu.
Źródło: iStock

Źródło: iStock

Cztery. Naleśniki lub Naleśniki i Jajka

Naleśniki to smaczna opcja dla osób z ograniczonym budżetem, a większość dzieci też je lubi. Możesz kupić jednorazowe opakowanie mieszanki do naleśników z maślanką marki sklepowej za mniej niż 1 USD. Możesz także kupić pudełko mieszanki, które pozwoli ci zrobić dwa lub trzy posiłki na naleśniki, za łączny koszt około 2 USD. Jeśli zdecydujesz się na kompletną mieszankę, wszystko, co musisz zrobić, to dodać wody, co znacznie upraszcza proces. Jeśli naprawdę chcesz, aby Twój posiłek był interesujący, możesz zamienić naleśniki na naleśniki.

Aby dodać trochę białka do posiłku, możesz kupić kilkanaście jajek za średnią cenę 1,97 USD. Jajka po słonecznej stronie, na średniej lub jajecznicy pozwalają na dużą różnorodność. Oto przepis na naleśniki z Wszystkie przepisy To daje osiem naleśników i otrzymało entuzjastyczne recenzje (ponad 4,5 na 5 gwiazdek) od około 1650 użytkowników, którzy wypróbowali przepis.

Składniki:

ile zarabia Tim Duncan?
  • 1 Mąkę o wszechstronnym przeznaczeniu
  • 3 jajka
  • 1/2 szklanki mleka
  • 1/2 szklanki wody
  • 1/4 łyżeczki soli
  • 2 łyżki roztopionego masła (zamiast tego można użyć margaryny)

Wskazówki:

  1. W dużej misce wymieszaj mąkę i jajka. Stopniowo dodawaj mleko i wodę, mieszając do połączenia. Dodaj sól i masło; ubijaj do uzyskania gładkości.
  2. Rozgrzej lekko natłuszczoną patelnię lub patelnię na średnim ogniu. Wlej lub zgarnij ciasto na patelnię, używając około 1/4 filiżanki na każdą krepę. Przechylić patelnię ruchem okrężnym, aby ciasto równomiernie pokryło powierzchnię.
  3. Naleśnik gotować przez około 2 minuty, aż spód będzie jasnobrązowy. Poluzuj szpatułką, odwróć i ugotuj drugą stronę. Podawać na gorąco.

Więcej ze ściągawki z Wall St.:

  • Kup używany test ciążowy? 5 szalonych rzeczy, które ludzie sprzedają
  • Czy martwisz się o długi w college'u? Zacznij tutaj
  • 5 powodów, dla których warto kupować Apple już dziś